Meget lav vannstand, her er strømmen inn i "Fjøssvingen" til høyre og "Renna" går oppover og "Øvre hølen" skimtes i det fjerne.
Ett idylliskt bilde tatt fra "Fjøssvingen" oppover mot "Øvre hølen" som ligger bak grusøra, den giftige "Renna" ligger i mellom.
Dette bilde er tatt på lav vannstand oppe i fra kabelbrua som går over elven mellom "Båthølen" og "Nedre brekk". I forgrunnen sees hele "Båthølen" med "Fjøssvingen" bak. Hyttene ligger 35 meter opp til venstre for båten.
Her er den nederste gapahuken med ildsted og her er det høy vannstand.
Dette bilde er tatt fra hyttetrappa og legg merke til hvor kort avstand det er ned til elven.....
"Fjøssvingen" på veldig høy vannstand, 2 juni 2008.
Jan Erik Granbo instruerer i fluekasting i "Fjøssvingen", høy vannstand 3 juni 2008.
Jan Erik Granbo holder fluekastekurs på flomelv på Moe- Valdet uke 23 i 2008. Dette er fra "Fjøssvingen"s nedre del.
Her er det kursdeltagere som prøver seg i "Fjøssvingen".
Her ligger den nye båten som vi har kjøpt i år på land ved "Båthølen". Bak ser du kabelbrua og "Nedre brekk" og her ligger det flere store steiner ute i elven som "holder" på laksen.
Dette er fra samme side som hyttene ligger og er tatt nesten fra begynnerlsen av "Renna" og ned mot "Fjøssvingen".
Dette er brekkanten fra "Øvre hølen" og ned i "Renna" på middels vannstand.
Bjørn Arild og Brage slapper av ved gapahuken da vi ser en storlaks i "Båthølen".
Kenneth Holt kjører fisk øverst i "Fjøssvingen" på middels vannstand.
Rune Svendsen har vadet ut på strømkanten i "Fjøssvingen".
Morten (foran) prøver seg med mark helt øverst i "Renna" og på dette bildet er det middelshøy vannstand.
Middelshøy vannstand ved strømkanten/ brekket fra "Renna" og inn i"Fjøssvingen"
Rune Svendsen står og hviler seg mens det blir fisket på strømkanten i "Fjøssvingen".
Per Mo er på besøk og gir oss tips og råd om hvor STOOORLAKSEN står..
Morten, Rune og Bjørn Arild lader opp til neste fiskeøkt.
Rune Svendsen kjører en storlaks i "Fjøssvingen" som han dessverre mister.
Vannstanden i Gaula kan fort endre seg ettersom elven ikke er regulert, det er derfor viktig at båten blir godt fortøyd.
Her er det "Skogens konge" som kommer ned for og drikke fra Gaula, den står her ett stykke opp på strekket som vi kaller "Renna". Her er vannstanden MEGET lav, ca 60 kbm
Kjetil Ryen ved "Renna" på vei mot "Øvre Hølen" vannstanden er her ca 150 kbm.
Dette bilde er tatt fra kabelbrua og viser hele "Nedre Brekk" også her gor det en renne på østsiden (venstre side på bilde) og på høyresiden samles det seg ofte sjøørret på kveldene i juli/august.
Dette bilde er tatt fra østsiden av "Båthølen" og sandbanken til venstre er "Pussy Beach", vannstander her er ca 160 kbm.
Frode Moen går med flua på "Båthølens" vestside, på denne siden går den en dyp renne oppover hele kanten. I bakgrunnen sees den gamle E6 broen mot Trondheim. Grensen mot Frøseth hølen går ca 100 meter før broen.
Øystein Haugland og Frode Moen prøver flua fra båten i "Båthølen".
Frode Moen spey'er i nedre del av "Øvre Hølen", "Renna" går her nedover på Frodes høyre side.
Morten og Jan Erik Granbo legger opp strategien under flue kastekurset vi hadde på Hokkseggen åpningsuka 2008.
Her sitter gutta fra Sarpsborg (det ser man på sicpacke`n!) og nyter utsikten over elven på det nye bordet vi satt opp sommeren 2008.
Her er kommentarer unødvendige...
Ole Bastesen prøver flua nederst i "Renna". "Fjøssvingen" ligger her lengere ned i elven, "Renna" går videre oppover og "Øvrehølen" kommer rundt svingen i bakgrunnen.
Oppladning med fiskeskrøner før neste turn i elven.
Mats Bastesen nyter livet ved langbordet nede ved elven